Diyarbakır Medyumları – Diyarbakır Medyum Hocaları

İnsanların pek çoğu başlarına gelen her şeyi fiziki tesadüflere veya olaylara bağlamaktadır. Örneğin, bir kaza geçiren kişi aslında bunun sadece fiziki alemde gerçekleştiğini düşünür. Fakat gerçekte durum bunun çok daha ötesinde, gaybi alemlerde şekillenen olayların fiziki alemlere yansıması ile oluşur. Bu gibi durumlardan korunmak için yapılabilecek şeylerin başında korunma muskaları ve vefk çalışmaları gelmektedir. Diyarbakır medyum hocaları ise bu çalışmalarda özel olarak uyguladıkları teknikler ile tüm dünyada tanınmaktadır.

Diyarbakır’daki medyum hocaların çoğu hazırladıkları muskalarda bölgenin eskiden beri süren geleneklerinden olan ebced hesaplamaları ile okunan duaları tercih eder. Ebced hesaplamaları sadece belli rakamları ortaya çıkarıyor olsa da, bu çalışmaların hazırlanan muskada belli noktaları işaret ettiği bilinmektedir.

Diyarbakır medyum hocalarının yaptıkları muskalarda, kişilerin isimleri öncelikle ebced hesabı ile hesaplanır ve muskayı hazırlarken okunacak dualar bu sayıya göre okunur. Bu sayede hazırlanan muska yalnızca sahibine özel olur ve etkisi de sıradan korunma muskalarına kıyasla çok daha yoğun görülür.

Ebced hesabının muska hazırlarken kullanılması yaygın bir çalışma değildir. Bunun yerine, ebced hesabı genellikle vefk hazırlanırken tercih edilmektedir. Ancak Diyarbakır medyum hocaları nesillerdir bunu bir gelenek olarak sürdürmekte ve hazırladıkları muskaların etkisini artırmak amacıyla bu yöntemi kullanmaktadır.

Her manevi çalışmada olduğu gibi, koruma muskaları hazırlanırken de kullanılacak olan bilgiler gizli tutulur. Bu gizem, çalışmaların değerinin korunması ve haketmeyen kişilerin eline geçmesini engellemek için elzemdir. Korunma muskalarında yapılan bu hesaplama genellikle Diyarbakır medyum hocaları tarafından tercih ediliyor olsa da, her bilgi gibi evrenseldir ve herkes tarafından kullanılabilir. Ancak, bu bilgilerin gizli olarak saklandığını ve el verme yöntemi ile aktarıldığı düşünüldüğünde, bu tarz bir çalışmayı Diyarbakır medyum hocaları haricinde, farklı şehirlerde çalışan medyum hocaların gerçekleştiriyor olma ihtimalinin ne kadar düşük olduğu rahatlıkla anlaşılabilir.

Eniyimedyumlar.info olarak sizlerin yorum ve şikayetlerinizi duyurabileceğiniz bir ortam sağladık. Buraya tıklayarak açılacak yorum formundan yorumlarınızı yazarak siz de burada yer alabilirsiniz.

Yorum yapın

En İyi Medyumlar | En Güvenilir Hocalar | Medyum Yorumları | En İyi Medyumlar | En iyi Hocalar | En İyi Medyum Hocalar | Medyum Ali Gürses | Medyum Ali Hoca | Yorumlar