Dürüst Medyumlar ile Yalancı Medyumları Nasıl Anlarız?

İşini hakkıyla yapan dürüst medyumlar bulunduğu gibi son zamanlarda oldukça fazla yalancı medyumda piyasada bulunmaktadır. Hizmet almak isteyen vatandaşlar veya bir medyuma güvenmek durumunda olan kişiler dürüst medyumlar ile yalancı medyumları ayırt etmek istemektedir. Peki, dürüst medyumlar ile yalancı medyumları nasıl anlarız?

Alanında Uzman Eğitimli Medyumlar

Medyum ilmi yüzyıllardan beridir devam etmekte olan ve bugünlere kadar belli bir birikim ile birlikte gelmiş olan bir ilimdir. Bu sebeple belirli bir ders almamış ve belli bir eğitimden geçmemiş kişilerin medyum olması mümkün değildir. Son zamanlarda medyum olduğunu söyleyen oldukça çok kişi bulunmaktadır. Bu kişilerin bir kısmı dürüst olarak çalışmaktayken bir kısmı maalesef yalancı medyum olarak bilinmekte olan medyumlardır. Birçok kişi bu kişilerden hizmet alarak medyum bilimini ve ilmini yalanlamakta ve genelleme yapmaktadır. Fakat hepsi aynı şekilde hizmet vermemektedir. İşinin ehli olarak çalışmakta olan birçok dürüst medyum bulunmaktadır. Bunları ayırmak ise son derece basittir.

İlk olarak dürüst olan medyumları anlamanın yolu onların nasıl bir eğitimden geçtiğini ve hangi hocalardan bu eğitimi aldıklarını araştırılması ile olacaktır. Birçok önemli medyum geçmişte yaşamını yitirmiş fakat tüm bilgi birikimlerini kendisinden sonrakilere aktarmıştır. Bu medyumların eğitiminden geçmiş bu kişilerden ders almış kişiler dürüst medyumlar olarak tanımlanabilir. Bu medyumların hiç görüşmemiş ve herhangi bir eğitim almamış medyumlar ise yalancı medyumlardır.

Dolandırıcı Medyumlar

Dürüst medyumlar ile yalancı medyumları nasıl anlarız sorusunun en fazla sorulmasını sebebi yalancı yani dolandırıcı olarak bilinmekte olan medyumlarla son zamanlarda vatandaşların oldukça sık rastlanmasıdır. Bu kişiler vatandaşlardan oldukça yüksek miktarda ücretler talep ederek oyalama taktiği izlemektedir. Bu sebeple piyasa içerisinde oldukça yüksek miktarlarda parasını kaptıran ve bu kişilerle muhatap olan kişiler genel olarak ilk defa medyum hizmeti almakta olmalarından dolayı genelleme yaparak medyum alanını komple dolandırıcı olarak adlandırıla bilmektedir. Fakat bu düşünce doğru bir düşünce değildir. Yüzyıllardan bu yana verilmekte olan en önemli hizmetlerden bir tanesi olarak hala günümüzde dürüst bir şekilde yapılmasına devam eden bir ilim ve bilim dalıdır.

Dolandırıcı olan medyumları veya dürüst olan medyumları daha önce hizmet almış kişilerden alınan yorumlarla da tespit etmek mümkündür. Bu sebeple sitemiz içerisinde gerek almış olduğunuz dürüst medyum hizmetlerini gerek yalancı medyum hizmetlerini direkt olarak yorumlayabilirsiniz. Veya daha önceki yapılmış yorumları okuyarak sitemizden faydalanabilirsiniz.

Sitemizde buraya tıklayarak bu yorumların tamamına ulaşmanız mümkündür. Böylece dürüst medyum ile yalancı medyumların nasıl anlarız sorusuna oldukça kolay ve basit bir şekilde sonuç almış olursunuz. Sitemizde bulunan binlerce kişi gibi sizde en doğru kişileri kolay ve hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. İstediğiniz kadar yorum yapabilir sitemizden istediğiniz gibi istifade edebilirsiniz.

Yorum yapın